ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimini Tamamladık

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Nedir?

ISO/IEC 27001, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri (BGYS) için uluslararası standardın bir parçasıdır. Bu bilgi güvenliği sistemi, müşteri tabanınızı güvenli ve esnek bir şekilde büyütmenize, yenilemenize ve geliştirmenize yardımcı olur. Bu, bir bütünlük ve güven organizasyonu ile sonuçlanır. BGYS, kuruluşların esnekliği yerleştirmesine ve kişisel kayıtlarını ve ticari açıdan hassas bilgilerini iş risklerinden ve güvenlik açıklarından korumasına yardımcı olur. Ayrıca bir BGYS, etkin risk yönetimi yoluyla kuruluşunuzun bilgilerini nasıl koruyacağınız ve yöneteceğiniz konusunda size rehberlik sağlayan bir çerçevedir.

Uluslararası kabul görmüş ISO/IEC 27001, kuruluşların bilgi varlıklarını güvenli ve emniyette kalmaları için yönetmelerine ve korumalarına yardımcı olan mükemmel bir çerçevedir . Sadece bugün için değil, gelecek için de bunu yapma şeklinizi sürekli olarak gözden geçirmenize ve iyileştirmenize yardımcı olur.

ISO/IEC 27001, bilgi güvenliği yönetişim riskini yönetmek için uluslararası kabul görmüş bir yönetim sistemidir. Standart, aşağıdakiler için en iyi uygulama çerçevesini sağlar:

  • Kurumsal bilgilerinize yönelik riskleri belirlemek ve bunları en aza indirmek
  • İtibarı ve paydaş güvenini artırmak
  • Bilgi güvenliği farkındalığında artış
  • Personelle ilgili bilgi güvenliği ihlallerini azaltmak
  • Güncel kalmak ve ilgili mevzuata uymak

ISO2001 Logo Kudelski Security Partnerships 800x500 1

Neden BGYS ve Tıbbice Danışmanlık?

Sadece tıbbi cihaz üreticilerinin ürün ve kalite yönetim sistemleri belgelendirme süreçlerinde hizmet veren, Dünyanın 4., Türkiye’nin İlk ve Tek ISO 13485 sertifikasına sahip danışmanlık firması olan TıbbiCe Danışmanlık Eğitim & Validasyon Hizmetleri LTD. ŞTİ. olarak, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi oluşturma ve oluşturulacak olan Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemimizi belgelendirmek için “ISO 27001 Temel Bilgilendirme” eğitimlerimizi tamamladık.

Böylelikle sahip olduğumuz “Müşteri Veri Gizliliği” seviyesini daha üstlere taşımayı hedeflemekteyiz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.